Олеся поверталася зі школи, тоді вона ще вчилася в другому класі. Разом із нею в під’їзд зайшли чоловік із хлопчиком, який був менший за неї на зріст і молодший. – Дівчинко, ти в цьому під’їзді живеш? – запитав чоловік

Дівчинка сиділа у своїй маленькій кімнатці й плакала. За свої десять років їй часто доводилося плакати. Вона розуміла, що зараз на неї чекає черговий крутий поворот у долі, можливо найкрутіший.

Адже завтра суд. Що це таке, вона погано уявляла, але нічого хорошого від цього суду не чекала.  І зараз згадувала своє, як їй здавалося, довге і важке життя.

Мама в Олесі була давно залежною, принаймні відтоді, коли дівчинка почала це розуміти, тата не пам’ятала, мама казала, що його зовсім не було. Але Олеся розуміла, так не повинно бути, адже в садочок за її друзями і подругами приходили, і тата.

А за нею іноді не приходив ніхто. Тоді вихователька дзвонила бабусі Тетяні. А бабуся Тетяна була їхньою сусідкою. Та приходила, лаяла недолугу Римму, Олесину маму, і забирала дівчинку до себе.

У тітки Тані навіть було ліжечко, де дівчинка спала, коли мама не поверталася додому ночувати, а наступного ранку сусідка відводила її в садок.

Тітка Тетяна постійно говорила, що її треба віддати в дитячий будинок, що вона нікому не потрібна. Що нікому не потрібна, Олеся розуміла, але в дитячий будинок не хотілося, він викликав у маленької дівчинки страх.

Коли пішла до школи життя її мало чим змінилося, навіть гірше стало. У садочку вона ще була, як усі, у школі вже з першого класу відчувався поділ дітей на тих, у кого батьки були успішними, і на тих, у кого батьки були менш забезпеченими.

За цими показниками Олеся була в самому низу. І з кожним днем цей поділ відчувався все різкіше й різкіше. Мама йшла в загули все частіше, ніде не працювала. Тітка Тетяна, все частіше говорила про дитячий будинок.

Можливо, так би і сталося, але рік тому сталося дві події. У них на сходовому майданчику з’явився новий сусід, і мама перестала пити.

Щоправда, тоді Олеся ці дві події не пов’язувала між собою.  Вона добре пам’ятала першу зустріч із дядьком Петром і його сином.

***
Олеся поверталася зі школи, тоді вона ще вчилася в другому класі. Разом із нею в під’їзд зайшли чоловік із хлопчиком, який був менший за неї на зріст і молодший.

– Дівчинко, ти в цьому під’їзді живеш? – запитав чоловік.

– Так, – Олеся з цікавістю подивилася на чоловіка. – На другому поверсі.

– Так зовсім сусіди, ми тепер у двадцять першій квартирі живемо.

– А ми з мамою у двадцятій, – усміхнулася дівчинка.

– Тоді давай знайомитися! – він простягнув руку. – Дядько Петро.

– Олеся, – і поклала свою ручку в його величезну долоню.

– Яке гарне ім’я! – чоловік легенько штовхнув свого сина.

– Стас, – представився хлопчисько і теж простягнув руку.

***
Олеся повернулася у свою квартиру. Чомусь так радісно стало на душі. Не встигла вона отямитися, як пролунав стукіт у двері.

– Хто? – запитала вона.

– Це я, Стас.

Дівчинка швидко відчинила двері.

– Тато сказав, щоб я тебе в гості запросив, — відповів хлопчисько.

Олеся розгубилася. За все життя її ніколи ніхто не запрошував у гості. Хлопчисько посміхнувся, взяв її за руку і по-дорослому сказав:

– Ходімо! Тільки двері зачини.

Зайшли в сусідню квартиру. Чисто і красиво. На накритому столі бутерброди, тістечко.

– Сідай, Олесю, не соромся! – сказав чоловік.

Коли трохи попили чаю, чоловік запитав:

– Ти в якому класі вчишся?

– У другому.

– У мене син у першому, – і тут же запитав. – А батьків твоїх як звати? А то я тут поки що нікого не знаю.

– Маму Римма, а тата в мене немає.

Олеся опустила голову, їй стало соромно, адже дядько Петтро дізнається, що мама п’є, і більше ніколи не запросить її в гості.

– Ой, у нас же там цукерки! – відповів чоловік і вийшов з-за столу.

– А в мене немає мами, – сумно промовив Стас.

Повернувся дядько Петро, поставив на стіл вазу з цукерками:

– Пригощайся!

Більше він ні про що не розпитував, мабуть, все зрозумів.

***
Саме після того, як з’явилися нові сусіди, мама і перестала пити. А далі почалися дива. Мама влаштувалася на хорошу роботу, навела лад у квартирі.

Минув місяць. І одного разу вона прийшла додому разом із дядьком Петром.

– Привіт, Олесю! – привітався чоловік і щось незвичайне було в його голосі.

– Донечко, – таким же незвичайним голосом сказала мама. – Ми з дядьком Петром вирішили, що нам усім краще жити разом.

– Як це? – здивовано запитала Олеся.

– У тебе буде тато і братик, а в дядька Петра – донька, у Стаса – сестричка.

– Звісно, звісно! – дівчинка навіть не могла приховати радості.

***
Вони змінили свої квартири на чотирикімнатну. Дві кімнати були великими, а дві кімнатки – маленькими, одна стала Стаса, а інша – її! Влітку вони поїхали на море на машині дядька Петра. Коли почалися заняття Олеся нарівні з усіма однокласниками розповідала про цю поїздку.

Їй купили телефон, щоправда кнопковий, бо вчителька заборонила з’являтися зі смартфонами. Але як дівчинка була рада, що в неї тепер є телефон.

А ще їй шалено хотілося назвати дядю Петра татом, але розуміла, що він тато лише для Стаса.  Це був найщасливіший рік у її житті.

А потім… мама знову почала пити, і щасливе Олесине життя наче закінчилося. Дядько Петро спочатку вмовляв маму, потім вони почали сваритися, з кожним днем усе сильніше.

Потім мама потрапила під машину і її не стало. Дядько Петро цілими днями ходив похмурим. Стаса на літо відправили в табір, а Олеся залишилася вдома.

Вона розуміла, що вирішується її доля і почувалася загнаною в кут маленькою твариною. Приходили з органів опіки. Ставили запитання про те, як їй живеться, як до неї ставляться дядько Петро і Стас. Вона відповідала:

– Добре!

«Мене відправлять у дитячий будинок. Зовсім нікому я тепер не потрібна. Дядько Петро став зовсім іншим. Цілими днями чимось зайнятий. Навіть Стаса в табір відправив, щоб не заважав. Завтра суд».

Вона не знала, що це таке, але одного разу зустріла бабусю Татяну і запитала про це, і та їй зі звичайною для неї прямотою відповіла, що її відправлять у дитячий будинок.

***
У суді був тато і ще якісь тітоньки. Одна з них була головною, це дівчинка одразу зрозуміла, бо вона запитувала, а інші їй відповідали і зверталися до неї: «Ваша честь».

Олеся не сумнівалася, що все це для того, щоб відправити її в дитячий будинок. Адже її навіть посадили далеко від дядька Пера поруч з однією з тіток.  Коли всі поговорили, суддя вимовила:

– Олесю, підійди до мене!
Дівчинка встала і підійшла.

– Ти знаєш цього дядька?

– Так, – кивнула головою Олеся.

– Він хороший дядько?

– Так, дуже хороший.

– Дядько Петро хоче, щоб ти стала його донькою, – суддя зробила паузу і запитала. – Ти хочеш, щоб він був твоїм татом?

Очі Олесі розширилися. Сенс сказаного поступово доходив до неї. Посмішка осяяла обличчя дівчинки.

– Так.
Суддя подивилася на чоловіка:

– Петро Федоровичу, суд розглянув вашу заяву і ухвалив рішення задовольнити ваше прохання про удочеріння Олесі. Тепер вона ваша донька, – підштовхнула дівчинку. – Іди до тата!

Він встав, дівчинка зробила крок у його бік, інший і раптом закричала:
– Тату!!!

Чоловік кинувся до неї, обійняв:
– Донечко!!!

You cannot copy content of this page