— Моя Настя, що вчудила, – ділиться переживаннями Софія Іванівна, – вигнала чоловіка. Ні з того, ні з сього. Адже рік тільки, як одружилися! Ми ж із батьком усе зробили, щоб у них склалося: квартиру бабусину на доньку переписали, машину Насті купили, весілля оплатили…
Подруги погоджуються, так, буває. Молодь нині пішла нервова, мало що – розлучення. Ні вживатися, ні притиратися характерами, ні поступатися одна одному не хочуть.
Запитують подругу: а в чому справа? Що не так? П’є, руки розпускає, гуляє?
— Ні, – відповідає Софія Петрівна, – хлопець нормальний, позитивний з усіх боків. От тільки мама там… Зі свекрухою не порозумілася Настя, хоча й жили окремо молоді.
Свекруха Насті виростила сина й доньку без чоловіка. Жінка вона владна, жорстка. Діти в неї по струнці ходили, ослухатися матір не сміли.
Старша донька заміж до 28 років не йшла, все мамі з зятями догодити не могла. Та й зараз у всьому з мамою радиться: які шпалери купити, в який гурток онучок записати, як відпускними розпорядитися.
У свекрухи ще й дача є за містом, так вона вважає, що найкращий відпочинок – це всім дружно гарувати на огороді.
— Зять слабохарактерний попався. Ну такого й вибирали. Він і гнеться слухняно на дачі улюбленї тещі, від світанку, до зорі. Усі вихідні та свята, та й сама її донька теж там же. На моря її мати не відпускала: нічого гроші тратити. Ось тобі відпочинок – дача, а купатися влітку можна і в річці…
Настя заміж вийшла за Дмитра без особливого благословення свекрухи. Жінка суворо невістку поглядом окинула, але, почувши, що з квартирою і при машині, промовчала.
— Синові своєму сваха теж спуску не давала. У свій час почала до них заявлятися з перевірками: як господарює моя донька. Але моїй же палець до рота не клади – відповіла так, що свекруха дорогу забула в її квартиру. Діма, звісно, ображався, але все ж (розповідь для сайту Рідне Слово) живуть на території доньки. Змирився, що мама не приходить більше і пиляє його вже телефоном.
Настя і сама перестала в гості до свекрухи ходити. І на дачу не їздила.
— Ну прожили рік з лишком, а тут доньці дуже захотілося: хочу, мовляв, у відпустку в Карпати. Вона ж заробляє в мене цілком гідно. Та й зять копієчку в дім приносить.
Настя з чоловіком поговорила, у того аж очі загорілися: їдемо. Забронювали тур. Чоловік на радощах із сестрою поділився, а та мамі своїй розповіла.
Увечері того ж дня свекруха заявилася до них у гості. Пройшла, Насті нічого не сказала, нікуди не полізла, тільки до сина звернулася:
— Відпочивати зібрався? Грошей багато? Віддай мені, я знайду, куди їх подіти. По Карпатах будеш розʼїжджати, а на дачі я одна спину гнути повинна? Там роботи влітку – через край. Загалом так: ніяких гір. У відпустку ти їдеш на дачу, інакше, вважай, що матері в тебе немає!
Розвернулася і пішла. А Діма і почав Насті говорити, що права мама, зараз не найзручніший час. Може іншим разом, га? Мамі допомогти треба, правда, а я поїду.
— Твоїй мамі допомагати треба буде завжди. І коли настане час? На пенсії? Ми на тиждень їдемо, за цей час вулкан на дачній ділянці не почне вивергатися! – заявила чоловікові Настя, – це просто привід з боку твоєї матері, щоб усе було, як вона сказала.
Діма, однак, заявив, що якщо мама проти, то він не поїде.
У Насті пішов пар вухами, вона поїхала одна, а по поверненню і подала на розлучення, і речі зібрала чоловікові.
Свекруха тріумфувала:
— Бачиш! Значить вона собі когось на курорті знайшла! Мені вона одразу не сподобалася!
Діма м’явся, намагався поговорити з дружиною, але вона його слухати не стала. Розлучаємося і крапка.
Намагалися на доньку вплинути й батьки, ну не робиться ж так, треба якось компроміс шукати. На це Настя відповіла мамі з татом так:
— Краще зараз, ніж потім, коли в нас діти б пішли. Ви що, не (розповідь для сайту Рідне Слово) розумієте, що вона б усе життя сином командувала, і він теж, як сестра, питав, які б йому труси купити: в горох чи в смужку? І не дача, і не допомога його потрібні були їй, а усвідомлення, що все буде так, як вона сказала. Я танцювати під дудку самодурки не збираюся.
Про одне Настя шкодувала, що не розгледіла одразу в Дімі задатків маминого сина, адже таким мужнім і впевненим у собі здавався.
— А знаєш, Соню, – сказала, подумавши, її двоюрідна сестра, – а права твоя Настя. Краще зараз, ніж півжиття терпіти й жити за чужою вказівкою. Сьогодні на відпочинок не пустила, завтра накаже від дружини з дітьми піти. Нехай твоя сваха шукає своєму синові мямлю, а Настюха не пропаде!
А Ви, що думаєте? Треба було терпіти, чи права Настя, далі було б тільки гірше?
Фото: авторський контент сторінки “Рідне Слово”.
— На моєму дні народження Алли не буде, — тихо, але твердо каже Віра, дивлячись…
Осінній вітер безжально жбурляв сухе листя, коли біля мого двору зупинилася сусідка. Її губи були…
Оля саме поралася на кухні. Звичайнісінький вечір, знаєте, як воно буває: домашня метушня, пахощі теплої…
— Старше покоління, воно ж яке… Зайвої копійчини ніколи не переплатять. До грошей ставляться так…
— Тоді я можу забрати Михайлика з собою, — Влад відповів дуже тихо, але з…
— От же ж біда на мою голову, — спересердя сплюнув Василь. — Взяв її,…