Не знаю, що вже й робити, – шукає розуміння і поради у своєї мами Олена, – начебто і люди непогані, ставляться до мене ввічливо, всі вуха моєму чоловікові продзеленчали про те, як йому і їм усім зі мною пощастило. Але безпардонність просто зашкалює!
— 5 років заміжня, – відповідає їй мама з усмішкою, – пора і звикнути, ну такі вони.
— Та вже, – погоджується донька, – а сказати – образяться і чоловік образиться, але насправді важко все це терпіти стає.
Батьки чоловіка Олега Олени люди дуже прості, як то кажуть, робоча кісточка, проте сім’я у них міцна і непитуща. Крім Олега є ще двоє дітей, молодші сестра і брат. І не сказати, що Тамара Дмитрівна нав’язлива, але зустрічатися з родичами чоловіка Олена воліє рідше. Тільки це не зовсім від неї залежить.
— Ой, скільки салату і курячих ніжок залишилося, – зауважує Тамара Дмитрівна, скажімо, після сімейного ювілею, на якому сиділа разом із чоловіком, дітьми та сім’єю сина, яка складалася з нього самого, Олени та їхньої 3-х річної доньки, – де тут у тебе контейнер якийсь або пакети? Я зберу додому, нам не готувати і у вас не пропаде.
І такий підхід стосувався всього: цукерок і печива після чаювання, залишків пирога, приготованого Оленою, трьох маринованих огірків, що залишилися в тарілці.
—Чисто саранча, – каже Олена, – прийдуть на чай із тортом, то його залишки понесуть і те, що в мене на столі залишиться, теж прихоплять. Але ж матеріально не бідують, грошенята водяться, одягнені добре і харчуються вони гідно.
— Ну, може, готувати зайвий раз не хочеться, дітям бере, – робить(розповідь для сайту Рідне Слово) припущення мама Олени, – чи реально боїться, що у вас з Олежком пропаде і їй просто шкода продуктів?
— Мамо, – відповідає донька, – не кажи дурниць, – яким дітям? Сестрі Олега 21 рік, братові 19 років, а моя Вероніка не дитина чи що? І як, припустімо, можуть пропасти горіхи, сухофрукти і печиво? Не кажучи вже про те, що котлети, які залишилися, я вранці б із дорогою душею чоловікові розігріла? А натомість нам після їхнього візиту доводиться або до плити ставати, або в магазин йти . Нещодавно Вероніка вже сказала: «Бабусю, а залиш мені хоч цукерочку!». То що ти думаєш? Тамара Дмитрівна відповіла, що їй солодке шкідливе. А заодно з цукерками загорнула і два еклери, які сама ж до чаю і принесла!
— Ну тоді це просто бзик жадібності якийсь, – каже мама, – що сам Олег із цього приводу думає?
— А що він думає? Він одного разу сказав мамі, що вона немов із голодного краю приїхала і туди ж повертається. Образилася.
Образа мами Олега вилилася в ще один головний біль: тепер Тамара Дмитрівна, мабуть, щоб згладити враження й показати, що й вона сім’ї сина доброчинність чинить, почала приносити до хати Олега й Олени різні речі.
— Ось, – каже з порога, – а то вічно робите вигляд, що ми тільки беремо, а нічого натомість не віддаємо. Я лампу настільну принесла, нехай онука вечорами малює й оченята не псує собі.
— А лампа доброго слова не варта, – дивується Олена, – собі нову купили, а цю викинути шкода! А позавчора вона пакет ганчірок принесла. Я розбирати почала, мало не зомліла: майки брата чоловіка, старі штанці свекра. Телефоную, питаю, навіщо?
— На ганчірки згодиться, – нітрохи не бентежачись каже Тамара Дмитрівна, – а закінчаться, я ще принесу.
— Не треба нам, мама наша дорога, нічого тягнути, – каже Олена – я цей пакет на смітник відправила в повному складі. І не ліньки вам збирати й везти?
— Горда ти дуже, – звинувачує Тамара Дмитрівна Олену, – я ж допомогти хочу.
От Олена і не знає, як від такої «допомоги» відкрутитися, Олег рукою махнув, бери, мовляв, будемо викидати.
— Вдень Тамара Дмитрівна з донькою зайшла, були десь неподалік від нас, – продовжує Олена розповідь, – я обідати їм запропонувала, суп, другого не було, до чаю листкове печиво пекла.
— А налий ти нам ще чайку, – попросила Тамара Дмитрівна, – ми ще (розповідь для сайту Рідне Слово)печива поїмо, додому ж не понесеш, ви ж скупитеся.
— Бабусю, – каже тямуща Вероніка, – тато ще не пробував, і мені на полуденок залиш.
— Тобі мамка ще напече, – відповідає бабуся, анітрохи не бентежачись, – і не треба рости такою жадібною дівчинкою.
— І що ти думаєш, – з обуренням згадує Олена, – не пішли, поки все до кінця не з’їли! А Вероніка ще й жаднюгою росте?
Як можна протистояти подібній безпардонності? Адже не станеш же відмовляти рідним людям від дому через те, що в них звичка така: підгрібати все до останньої крихти до себе або з собою?
Фото: авторський контент сторінки “Рідне Слово”.
— На моєму дні народження Алли не буде, — тихо, але твердо каже Віра, дивлячись…
Осінній вітер безжально жбурляв сухе листя, коли біля мого двору зупинилася сусідка. Її губи були…
Оля саме поралася на кухні. Звичайнісінький вечір, знаєте, як воно буває: домашня метушня, пахощі теплої…
— Старше покоління, воно ж яке… Зайвої копійчини ніколи не переплатять. До грошей ставляться так…
— Тоді я можу забрати Михайлика з собою, — Влад відповів дуже тихо, але з…
— От же ж біда на мою голову, — спересердя сплюнув Василь. — Взяв її,…