Бабусин будинок вирішено було відбудувати заново. Усі дорослі члени сім’ї виділяли на цю добру справу певну суму. А відповідальність за саме будівництво поклали на мене. Чому? Тому що я за фахом інженер-будівельник. Щоправда, досвіду в мене не так багато, лише два роки тому закінчив університет. Але в решти в сім’ї не було й цього. До того ж грошей у мене немає. Звідки вони в молодого фахівця на самому початку кар’єри? Тож, не маючи можливості вкластися в цю справу фінансово, буду безкоштовно працювати сам

Взимку в бабусі згорів будинок. Рідні у старенької багато, і її було кому прихистити. Але доля будинку в селі дуже всіх хвилювала. По-перше, це було улюблене місце літнього відпочинку численних бабусиних онуків і джерело домашніх заготовок для всієї рідні. По-друге, бабуся Орися уявити собі не могла, що зустріне старість десь, крім її рідного села. Тут батьки поховані, тут вона щасливо жила з чоловіком, виростила чотирьох дітей. І взагалі, тут вона всіх знає, а в місті (ніхто з її дітей у селі не залишився) їй і поговорити буде ні з ким. А головне, як же город?

Обговорення на сімейній раді тривало недовго. Бабусин будинок вирішено було відбудувати заново. Усі дорослі члени сім’ї виділяли на цю добру справу певну суму. А відповідальність за саме будівництво поклали на мене. Чому? Тому що я за фахом інженер-будівельник. Щоправда, досвіду в мене не так багато, лише два роки тому закінчив університет. Але в решти в сім’ї не було й цього. До того ж грошей у мене немає. Звідки вони в молодого фахівця на самому початку кар’єри? Тож, не маючи можливості вкластися в цю справу фінансово, буду безкоштовно працювати сам. На роботі ввійшли в моє становище і дозволили піти у відпустку за свій рахунок.

Коли зійшов сніг і земля просохла, я привіз бабусю на згарище. Завтра зранку мають прибути робітники, треба було підготуватися до їхнього приїзду. Поки я оглядався, сама погорілиця пішла до сусідів, домовитися, щоб пустили пожити якийсь час.

Наскільки я пам’ятав, у сусідньому, доволі великому, будиночку мешкала самотня старенька, набагато старша за бабусю Орисю, тож я був дуже здивований, коли вона повернулася у супроводі молодої, чорноволосої, коротко стриженої особи.

— Ось Іванку, Ніла, сусідка наша. Мої речі потім до неї в будинок перенесеш.

— Як-як? Вибачте, не розчув, як вас звати?

Дівчина посміхнулася, піднявши на мене густі вії з-під чорного чубчика:

— Ніла. Дивне ім’я, розумію. Але так уже назвали. Як що зручніше буде, то можна просто – Неля. А що це, Іван, ти зі мною «на ви»? Забув, як у дитинстві мені цукерки і яблука тягав?

Я покопався в пам’яті й заперечно похитав головою:

— Ні, не пам’ятаю… Ти, напевно, зовсім маленькою була. Я з старшими хлопцями, з ровесниками, водився.

— Ах, ти, дорослий який! Я тебе всього на кілька років молодша.

У розмову втрутилася бабця:

— Що ти, Іване? Звичайно, ти більше з хлопчаками… Але ж вона поруч жила, як ти міг забути?

Але я так і не згадав Нілу, як не старався. Згадав Іру й Олену, сестричок, які жили на краю села, згадав товстушку Таньку, жваву реготушку Аллу з котеджу біля річки, а чорнооку дівчинку з дивним ім’ям ніяк не міг відшукати у своїй пам’яті.

— Ну гаразд, я до Рибалок сходжу, привітаюся. А ти, онучку, переговори поки що з Нілою. Я її попросила допомогти мені з готуванням для будівельників. Ти ж не проти найняти таку кухарку?

Вона пішла. Я, як дурень, мовчав, м’явся з ноги на ногу. Ніла, усміхаючись, дивилася на мене.

— Дивно, бабусю твою я чудово пам’ятаю. А ось тебе…

— Віра Павлівна мені прабабуся. Була. Не стало її цієї зими. Якраз того дня, коли у вас пожежа була.

— Та ти що? Не знав, вибач.

— Не вибачайся. Їй дев’яносто дев’ять було. Півроку до вікового ювілею не дожила. Ну то що, наймеш мене шеф-кухарем? Дорого не візьму.

Ми обговорили умови. На закінчення розмови Неля запитала:

— Так і не згадав мене? Прикро, не приховую. А колодязь пам’ятаєш?

Вона кілька секунд дивилася мені прямо в очі, а потім, повернувшись, покрокувала до свого будинку.

Такою була наша перша зустріч. Але це була не остання дивна зустріч того дня.

Весь день я приводив до ладу майданчик майбутнього будівництва. Провозився до вечора. Одного разу приходила бабуся, принесла пляшку молока і кілька пиріжків у глиняній мисці: «Ось, Ніла нашвидкуруч приготувала. Перекуси, а до вечора приходь до нас, нагодуємо як слід».

Будиночок Ніли, низенький, похилений, зсередини здавався ще меншим, ніж зовні. Піч займала більшу частину кухні. Стелі низькі, на підлозі – строкаті доріжки. За вечерею говорила одна бабуся. Не знаю чому, мені було ніяково. А Нілі, схоже, просто не було про що зі мною говорити. Я вже збирався встати з-за столу, коли двері зі скрипом відчинилися, і в кухню по-хазяйськи впевнено ступив високий старий: борода лопатою, чорне волосся з сивиною, чорні ж пронизливі очі, і круглі окуляри в тонкій оправі.

— Доброго дня, – сказав він неголосно. – Ніла, мені сказали, ти мене шукала?

— Так, Юрію Семеновичу, давай вийдемо, переговоримо.

Вона накинула на худенькі плечі куртку і вийшла, тягнучи за собою старого. Я хотів запитати в бабусі, хто це, але вона випередила мене запитаннями:

— Будівельники вранці приїдуть? Сніданок їм потрібно готувати? А обідати о котрій годині будете?

Ми закінчили обговорювати деталі, коли Ніла повернулася в хату.

— Ну що, домовилася? – запитала в неї бабуся.

— Так, – відповіла Ніла і, бачачи, що мені потрібні пояснення, сказала: – Семенич – рибалка. Я його попросила, щоб раз або два на тиждень рибки нам приносив. Добре?

Я дав згоду і вийшов на ґанок. На мій подив, Юрій Семенович ще не пішов. Він димів, присівши на сходинку. Побачивши мене, старий поплескав по ґанку, даючи зрозуміти, щоб я присів поруч. Я сів. Він простягнув мені свій портсигар.

— Дякую, не димлю.

— Серйозно? Гаразд.

Він сховав його в кишеню, помовчав. І, бачачи, що я чекаю, коли він щось скаже, запитав:

— Отже, Нілку найняв готувати?

— Так. А що не так?

— Нічого.

Він знову замовк, затягуючись густим димом.

— Ти Михайлівни старший онук, так?

— Так.

— Зовсім дорослий. А я тебе хлопчиськом пам’ятаю.

— То що ви хотіли?

Він знову помовчав, не дивлячись на мене, тискаючи в пальцях недопалок. Потім клацанням відправив його в кущі, що росли неподалік, і сказав, встаючи:

— Хороший ти хлопець. Тому попереджаю: тримайся від Ніли подалі. Відьма вона.

— Смієтеся?

— Ні. Усі баби в них у родині відьми. Вона й не хотіла б, але людям тільки шкодить. Обережніше з нею. Колодязь пам’ятаєш?

Він пішов. А я попрямував до колодязя, що стояв у глибині саду, біля паркану. Чого їм здався цей колодязь? Я похитав залізну ручку ворота. Він заскрипів. Іржавий ланцюг, прикріплений до відра, задзвенів. Я відкрив кришку: внизу поблискувала вода.

Не знаючи, що б ще зробити з колодязем, я пішов назад до будинку. З кущів вискочила і шарахнулася від мене гнучка, тоненька чорна кішечка. Я здригнувся і зупинився від несподіванки.

— Хто там? Іване, ти ще тут? – Ніла стояла на ґанку. – Де спати будеш, сусіде? – запитала вона.

— У машині хотів влаштуватися.

Вона кивнула:

— До хати не кличу. У мене тільки кухня й одна кімната. Але над сараєм є сінник. Якщо хочеш…

— Дякую. З дитинства не спав на сіннику.

— Ковдра потрібна?

— У мене спальник є.

На сіннику було м’яко, затишно і пахло сіном. Трохи турбували дивні звуки, що йшли знизу, з сараю. Але потім я зрозумів, що це вовтузяться, влаштовуючись на сідалі, кури. Я заспокоївся і задрімав.

Я ще не заснув остаточно, коли побачив прямо перед собою мокру, складену з почорнілих колод стіну колодязя. Я марно намагався вчепитися пальцями за який-небудь виступ: мокрі колоди ковзали, напівзгнилі тріски відвалювалися від них. Опори під ногами не було, як я не намагався її знайти. А головне, мене оточував і пронизував до кісток жахливий холод, не давав зітхнути, сковував рухи. Я підняв голову і на тлі далекого квадрата блакитного неба побачив обличчя дівчинки, що схилилася наді мною. Смішно бовталися чорні косички з червоними бантиками. У широко розкритих очах плескався жах. І тут усе зникло під товщею зеленуватої води, груди розірвало від болю… і я прокинувся. Я, як і раніше, лежав на запашному сіні. Крізь щілини в даху заглядали зірки. Внизу піді мною кудахче курка. «Ось воно що, – подумав я. – Я в колодязь упав. Дивно, що зовсім цього не пам’ятаю. Ніла там була. Чи це просто сон? Хто мене звідти дістав, цікаво? Спитаю завтра в бабусі». Я повернувся на бік і заснув.

Поговорити з бабусею зранку не вдалося. Ледве прокинувся, зателефонували будівельники, повідомили, що під’їжджають до райцентру. Я поспішив виїхати назустріч: у тутешніх дорогах легко заплутати. День минув у клопотах, облаштуванні шести молодців, які приїхали. Споруджували з дощок тимчасову кімнату з лежаками і столом по центру. Снідали й обідали на свіжому повітрі, а вечеряли вже за столом. Тільки після вечері мені вдалося залишитися з бабусею удвох. Звичайно, насамперед я запитав:

— Я в дитинстві впав у колодязь? Це правда?

Вона подивилася на мене задумливо і сумно:

— Зовсім крихітка був, пʼять років. Я думала, ти не пам’ятаєш про це.

— Не пам’ятав. Учора сон наснився, і я згадав.

— Як це по науці називається? Витіснені спогади. Пам’ять позбавляється від того, що травмує психіку.

— А хто мене витягнув?

— Юрій Семенович, ти вчора його бачив. Він почув, як Ніла кличе на допомогу.

— Треба ж… Він мені сказав, що Ніла – відьма, і про колодязь згадав.

Бабуся засміялася:

— Ох, старий бовдур! Усяку нісенітницю несе. І ти теж хороший. Молодий хлопець, невже повірив?

— Ні. Але навіщо він таку нісенітницю городить про Нілу?

— Тут про це не говорять, але всі знають. Тож ти теж нікому не кажи, добре? Він їй не чужий, Семенович.

— У сенсі?

— Ну, Віра, Ніли прабабка, самотня була, не знаю вже чому. Жінка видатна, і обличчя, і фігура. Але чоловіка не було ніколи. Від кого донька в неї, ніхто не знає. Тамара ще красивіша за матір була. Семенович, молодий тоді мужик, часто до них заходив, допомагав по чоловічій частині: ворота підправити, свиню заколоти, піч перекласти, хіба мало… У нього своя сім’я була, двоє дітей, але, коли у Тамари дитина зʼявилась, всі вирішили, що від Семеновича. Якщо так, мати Ніли йому донька, а Ніла внучка.

— А де вони, бабуся і мати Ніли?

— Тамари, бабусі, років десять вже немає. А мати Ніли жива-здорова, у райцентрі живе. Тільки вона з Вірою давно посварилася, не відвідувала її. А Ніла постійно приїжджала. Вона прабабусю любила. Останній рік, як старенька злягла, звільнилася і сюди перебралася. За прабабкою доглядати, за будинком дивитися. Вона ж медичний коледж закінчила. Медсестра.

Бабуся зітхнула і додала:

— Ти старого не слухай. Він онуку береже, ось і наговорює на неї, щоб хлопці не клеїлися.

Звісно, я ні на секунду старому не повірив, але на душі в мене полегшало після бабусиної розповіді.

 

Тижні три все йшло чудово. Ми працювали, що називається, від світанку до заходу сонця. Хлопці були, хоч і молоді, але не без досвіду і тямущі. Загалом, будівництво рухалося швидко. Бабуся і Ніла виявилися чудовими кухарками. Усі були задоволені. А потім стався цей безглуздий випадок з Сергієм.

Він із самого початку клеївся до Ніли. Не серйозно, а так: весела балаканина і компліменти. Ніла була не з тих, хто боїться язика, тому здебільшого відмовчувалася. Одного разу, коли всі вже сиділи за обіднім столом, він, як завжди, жартував, намагаючись привернути увагу Ніли. А вона розливала по мисках гарячий борщ. Зі словами «сідай з нами обідати, не бійся, тебе не з’їмо, хоч ти й солодка така» цей клоун-невдаха схопив її за руку, в якій вона тримала миску. Схопив вище зап’ястя і злегка потягнув до себе. Ніла не встигла нічого сказати, як хлопець скрикнув і схопився, трясучи обпаленими пальцями.

— Не потрібно хапати за руки, якщо я тримаю миску з гарячим борщем, – рівним голосом сказала Ніла. – Ну ось, обпікся. Як тепер молоток триматимеш?

Вона закінчила розставляти миски по столу і пішла. Сергій тряс почервонілою кистю і дув на неї. Усі мовчали.

— Я лід із морозилки принесу, – сказав я і пішов до будинку Ніли.

Вона стояла біля плити і дивилася на чайник, що закипав.

— Що це було, Ніло? Ти навіщо мені робочого покалічила?

Вона стрельнула в мене гострим поглядом і пішла в кімнату. Повернулася з тюбиком мазі.

— Ось, віддай йому.

— Я думав лід прикласти.

— Візьми в морозилці. А через півгодини змастіть пантенолом.

— Ніла…

— Та не я це! – скрикнула вона раптом. – Він схопив, миска хитнулася, борщ виплеснувся. Усе! Я тут до чого?

— Ніло, я тебе не звинувачую. Але я ж бачив, що він доторкнувся набагато вище зап’ястя. А чому ти не обпеклася? На тебе борщ не виплеснувся?

Ніла повернулася до мене, вона сміялася, але в її очах стояли сльози.

— У мене шкіра товста, не чутлива до опіків. Ось, віднеси туди чайник і пиріжки.

Коли я повернувся до столу, Сергій усе ще тримав руку у висячому положенні й доводив іншим, що не міг обпектися борщем.

— Якби на мене хлюпнуло гарячим, опік би не на долоні був, а з тильного боку. А він на долоні. От чорт, схоже, шкіра злізе.

Я передав йому пакет із льодом і мазь.

— Приклади холодне. А потім маззю змажеш.

Хлопці мовчки жували, з виразом розуміння і навіть співчуття на обличчях. І тут наш зварювальник Андрій сказав:

— А я чув, що ця Ніла – потомствена відьма.

— Старий тобі сказав? Такий здоровий, борода з сивиною?

— Ні. Хлопець один у магазині підійшов, запитав, чи правда, що спалений відьмою будинок відбудовуємо? Я кажу: «Нічого про це не знаю». А він: «Хату стара відьма спалила, що по сусідству жила. Вона пішла з життя, а внучка її залишилася. Дивіться, як би знову не згоріти».

Усі подивилися на мене, чекаючи відповіді. Я нічого не сказав, тільки засміявся неголосно і головою похитав, мовляв, нісенітниця все це.

 

Минуло ще близько тижня. Усе вляглося, рука в Сергія зажила, більше до цієї теми не поверталися. Але одного разу Андрій, зварювальник, застудився. Увечері за вечерею Ніла звернула увагу на його блідий вигляд і кашель:

— Зазирни пізніше. Я що-небудь дам від застуди.

— Від застуди знаєш, що добре допомагає? – встряг Сергій, явно збираючись пожартувати у своєму неповторному стилі. Ніла навіть не глянула в його бік.

— Йому б прогрітися як слід під ковдрою з гарненькою медсестрою, – не вгамовувався жартівник.

— Брудний у тебе рот, брудний язик, – серйозно, без тіні посмішки сказала Ніла. – Дивно, що мухи навколо не в’ються. Вони лайно люблять.

Вона пішла, а ми накинулися на Сергія:

— Що ти, дурень, до дівчини чіпляєшся? Що тобі від неї треба?

— Ніла старається, готує, як у ресторані, і повинна ще гидоти всякі вислуховувати?

— Та я ж пожартував… – виправдовувався Сергій.

— Дурень ти, і жарти в тебе дурні…

Потемніло, коли ми з Андрієм підійшли до будинку Ніли. Я постукав у двері і, не чекаючи відповіді, увійшов, Андрій за мною.

— Ніло, ти тут?

Мовчання.

— Ніло! Ми прийшли по ліки.

Знову тиша. Ззаду пролунав шурхіт. Уже знайома мені чорна кішечка шмигнула повз мене в кімнату. Ми пройшли за нею. У будинку було порожньо. Бабуся сьогодні пішла до своєї подруги. Але де ж Ніла?

Ми вийшли і кілька хвилин стояли біля ґанку, розмірковуючи, чи варто чекати, чи повернутися пізніше. І тут двері заскрипіли, відчинилися, і з дому вийшла Ніла.

— Ви прийшли? Ходімо, Андрію, я тобі відвар із ромашки зробила. Випий перед сном із медом. Мед у вас є?

Андрій кивнув, не зводячи з дівчини очей, і залишився стояти. Я підштовхнув його, але він не зрушив із місця.

— Я візьму, Ніла. А меду в нас немає. Позичиш?

Я увійшов за нею в будинок. Ніла дістала чайну чашку, поклала туди кілька ложок меду з горщика, що стояв на буфеті. Я подякував, узяв чайничок із відваром, чашку з медом і вийшов. Андрій так само стояв біля ґанку.

— Ну, ти бачив? – запитав він, щойно ми відійшли від будинку. – Як же не відьма? Удома нікого не було, тільки кішка. А потім вона виходить, як ні в чому не бувало.

— Хочеш сказати, Ніла може перетворюватися на кішку?

— Нічого не хочу сказати. Але не знаю тепер, чи буду пити цей відвар.

— Ми вже місяць їмо те, що вона готує. Всі живі.

— Не знаю, не знаю. Якось боязко.

 

Вранці, коли я зліз із сінника, на мене вже чекав Сергій.

— Скажи своїй подружці, що я не хотів її образити.

— Сам і скажи. Що, соромно стало?

Він якось дивно похитав головою:

— Совісно… Як тут не стане совісно! Мухи прокляті замучили.

— Мухи?

— Ну так. Тільки спати ліг, вони казна-звідки налетіли: дзижчать, кружляють наді мною, на обличчя сідають, фу, гидота. Всю ніч відганяв, під ковдрою ховався, але щойно ніс висуну, вони знову: ж-ж-ж-ж.

Тільки тут я звернув увагу, що хлопець щохвилини смикає головою і відмахується від чогось руками.

— Хлопці мене під ранок вже і прогнали. Кажуть: спати не даєш, крутишся, лаєшся, плюєшся. А як не плюватися, вони ж у рот, сволота, лізуть… Скажи їй…

Я ніяких мух не бачив і хотів сказати йому про це, але тут Ніла сама вийшла з дому.

— З добрим ранком! – весело привіталася вона. – Як спалося?

Обличчя Сергія перекосилося. Він знову змахнув рукою, відмахуючись від невидимих мух, і взмолився:

— Ніла, заради бога, пробач мене, дурня. Не хотів образити, клянуся, характер у мене такий. Прости!

— Що ти, Сергію, я не серджуся. Я розумію, ти просто жартував.

— Спасибі, спасибі, – квапливо промовив Сергій і поспішив піти, майже втік.

Сніданок пройшов натягнуто. Не те щоб хлопці були вороже налаштовані до Ніли, але напруженість, що називається, у повітрі відчувалася.

 

Після сніданку я поїхав у райцентр. Потрібно було дещо прикупити в магазині будматеріалів. Біля автобусної зупинки на виїзді з села стояв Юрій Семенович. Я пригальмував.

— День добрий! Ви в райцентр? Підвезти?

Він зрадів:

— Спасибі, не відмовлюся. У лікарню потрібно, а автобус запізнюється.

Він сів на переднє сидіння і поцікавився:

— Ну що, як будівництво? Просуваєтеся?

— Скоро закінчимо.

Кілька хвилин ми їхали мовчки, а потім я зважився:

— Юрію Семеновичу, поясніть мені, що не так із Нілою?

— Я тобі все сказав.

— Про колодязь. Я згадав, що впав у нього маленьким. Але як упав? Зруб високий. Бабуся каже, ви мене витягли…

Старий почухав чоло, насупився.

— Як ти впав, не знаю, синку. І як вибрався звідти, теж. Я у ворота увійшов і почув, що Ніла кричить. Спочатку не зрозумів, де вона. Метушився садом, у сарай заглянув. А коли підбіг до колодязя, ти лежав біля нього, мокрий, непритомний, вода з одягу струмком тече. Я тебе перевернув, щоб вода з тебе витекла, тряс, на груди тиснув. Ти закашляв, вода з горла хлинула. Коли інші прибігли, ти вже очі відкрив, задихав.

— І всі подумали, що ви мене врятували?

— Так, я ж весь мокрий був, із тобою возився. А я не став заперечувати. Не щоб героєм уславитися, а щоб Нілу захистити. Вона одна там із тобою була.

— А як я взагалі в колодязі опинився?

— Ніла сказала, що ляльку туди впустила, а ти намагався відром її виловити. Перехилився через зруб і звалився.

— Зрозуміло.

— Тільки бачив я цю ляльку. На лаві біля колодязя лежала. Суха.

Виходячи з машини біля районної поліклініки, Семенович потиснув мені руку зі словами:

— Ніла – хороша дівчина, добра, працьовита, порядна. Те, що з нею часом трапляється, від її бажання не залежить. Не ображай її, добре? Просто будь обережнішим.

 

Весь день я хотів поговорити з Нілою. Про що? Сам не знаю. Дивні думки бродили в моїй голові, дивні почуття вирували в грудях… Поговорити вийшло тільки ввечері, вже в сутінках.

Я знайшов мою красуню в саду. Цвіли вишні та яблуні. Дурманний запах стояв у повітрі. Десь серед кущів заливався соловей. Ніла в блакитному сарафані стояла біля старої яблуні біля колодязя. Найромантичніша картина, яку мені довелося бачити.

— Іванку! – у мене серце здригнулося від її ласкавого голосу. – Добре як, правда? Дивись, як яблуня цвіте. А місяць який великий!

Мені б із нею про красу літньої ночі говорити, вірші б читати, стискаючи її тонку руку. Але так багато було незрозумілого, так багато потрібно було з’ясувати.

— Ніло, ти, напевно, помітила…

Вона зітхнула.

— Іване, не треба. Усе розумію. Не буду лякати твоїх хлопців, завтра поїду. Бабуся твоя без мене впорається. Адже вам недовго залишилося?

– Я не про це. Я хочу, щоб ти мені пояснила…

Вона сказала з гірким смішком:

— Запитай уже прямо, чи не відьма я.

Я промовчав. Ніла підійшла впритул і, дивлячись мені прямо в очі, вимовила:

— Ні, Іване дурнику, я не відьма. І бабуся Віра – не Баба Яга була.

— Може, я й дурник, але поясни, як ти вчора ввечері опинилася в будинку? Ми з Андрієм заходили – тебе не було.

— Дурна історія. Я переодягалася. Сукню зняла і почула, що двері відчиняються, запанікувала…

— І?

— І не знайшла нічого розумнішого, ніж сховатися під ліжком. Таке пояснення влаштовує?

— А мухи всю ніч Сергія мучили?

— Я схожа на повелителя мух? Переконали дурну людину, що я відьма. Самонавіювання зі страху.

— Кажуть, твоя прабабуся пожежу влаштувала.

— Мою бабусю в цьому навіть твоя бабуся не звинувачує. У цей час вона зовсім погана була. Марила, людей не впізнавала. Боялася, що закопають її живцем. То погрожувала, то плакала, то лаялася. Хтось щось почув, от і понавигадували, що вона перед своїм відходом погрожувала сусідський будинок спалити.

— Найголовніше, Ніло. Як я впав у колодязь? Що сталося?

— Скільки тобі років було, Іване? Пʼять? А мені ще менше. Я пам’ятаю тільки, як дивилася на тебе зверху, як на допомогу кликала. Усе.

— А хто мене врятував?

— Семенович. Хто ж іще?

— Він стверджує, що ні.

Ніла на мить зніяковіла. Але потім переконливо повторила:

— Він. Точно він. Не знаю, чому він заперечує. Що ти від мене хочеш?

— Ніло, ти ж не відьма? Я не обпечуся, якщо доторкнуся до тебе? Зі мною нічого не трапиться?

Вона засміялася і заперечно похитала головою.

— Зовсім-зовсім нічого?

— Спробуй.

Я обійняв її за плечі і притягнув до себе. Її закинуте обличчя бліднуло у світлі місяця, губи трохи пручалися… Місяць сяяв. Соловей співав. Цвіли яблуні.

 

Цієї чарівної ночі я востаннє бачив Нілу. Прокинувшись уранці, я дізнався, що вона вже поїхала. Я шукав Нілу в райцентрі. Але адреси її матері в мене не було, і в жодній лікарні райцентру не було медсестри з таким ім’ям. Чому я не здогадався взяти номер її телефону? Тільки потім я зрозумів, що жодного разу не бачив у руках Ніли мобільного телефону. Я їжджу до бабусі Орисі регулярно, сподіваючись зустріти мою чарівницю, але поки що не вдається. Може, наступного разу пощастить.

Ось така дивовижна історія трапилася зі мною…

You cannot copy content of this page