Вона має стаж 15 років вихователя в садку, я до неї спочатку прислухалася, а потім махнула на неї рукою, вона була правильна, як їй здавалося, але правильні люди не збирають усі плітки до кабінету директора

Після закінчення педуніверситету, через відсутність іншої роботи, довелося мені йти в садок вихователем. Робота непильна, їжа, спокій, затишок і не особливо тяжка.

Але не скажу, що дуже по мені – і грошей не надто багато отримую й працювати хотілося краще вже в іншій сфері. Відразу, як тільки я увійшла до нового для мене колективу, одна жінка взяла наді мною нібито шефство і ввела мене швидко в курс справ, з короткими характеристиками кожного співробітника.

Але потім від цього шефства я й заплакала. Воно було надмірно нав’язливим, хоч і умовним.

Спочатку мені дуже сподобалося, напевно, що хтось на мене нову в колективі звернув увагу. Але потім швидко набридла, але не шефу.

Через це нав’язане наді мною шефство, я практично не приймала самостійних рішень, почала навіть дивитися на світ не на власні очі, хоча я мала до цього завжди свою думку. А потім та почала вчити мене: це не так, не так дітей з ранку зустрічаєш, заняття не на такі теми проводжу, сварки між дітьми не так вирішую, вона зробила б так і так.

Вона має стаж 15 років, я до неї спочатку прислухалася, а потім махнула на неї рукою. Вона була правильна, як їй здавалося. Але правильні люди не збирають усі плітки до кабінету директора.

Я все життя ні в чому не любила простоту, ні в одязі, ні в зачісці, а в діях, хоч і була пристойною людиною. А їй це не сподобалося: «виб’ю з тебе каже всю пиху, будеш простіше».

І почала обговорювати мене з іншими співробітниками. Завдяки її активній опіці, пропрацювавши в садку 3 роки, я весь час з її милості відчувала себе новачком у колективі.

Такий стан речей мене категорично не влаштовував, і я вступила вчитися на другу вищу освіту. Як вона й злилася!

У самої син нічого не закінчив і десь у супермаркеті викладав товари, а її освіта обмежувалася педучилищем. Чоловіка у неї давно не стало, вона була феміністичною, зовсім не старою, близько 45 років, зі стійкою позицією закликати до своїх лав не нафарбованих і короткострижених жінок.

Багато хто з неї посміювався, а завідувачка тільки повторювала про неї: «Оля справжня людина».

А вона посміювалася з нас, коли кожна відпустка, неначе на зло всім іншим, вирушала в подорож із сином кудись за кордон. Ми ж роз’їжджалися, хто дачами, хто гостями, я ж збирала гроші на навчання.

З відпустки вона поверталася задоволена і весела зверхня на нас на всіх, хто дивився. А ми з нею менше почали спілкуватися, від надмірної опіки я ухилялася, як могла.

Вона ж мені, раз у раз, робила зауваження, хоча як і я працювала вихователем, не вище посадою. І ми з нею не зберігали дружні стосунки, вона мені робить зауваження, я або жартую, або мовчки слухаю.

Але якось і моєму терпінню прийшов кінець. Вона повернулася знову з відпустки, цього разу з Туреччини, а я працювала два тижні за хвору виховательку, була розсерджена, плюс вдома неприємності.

Та мені весела та відпочивша: «Привіт як справи?». Я відповіла, що нормально.

І наступного дня вона у своєму ж дусі, а я у відповідь нічого, справа була при охоронці нашого садка. А та у відповідь: Що не виспалася?

Очевидно, її це й розлютило. І як тільки я роздяглася вона прибігла до мене в групу, покликала вбік і прямо при дітях висловила все, що думає про мене: «що я ніхто, вічно всім плачу і хвалюсь своєю вищою освітою».

А насамкінець сказала такі слова: «Ти ще пошкодуєш, що так робиш, ти мене погано знаєш». Мене всю трясло, я не могла заспокоїтись.

А наступного дня ми вже розмовляли нормально, але тривога мене не покидала. І ось через 1,5 місяця було скорочення. І я добре згадала її слова: Ти ще пошкодуєш!

З усього колективу скоротили лише мене, залишивши навіть бабусю пенсіонерку. Завідувачка аргументувала тим, що я молода і мене скрізь приймуть із розкритими обіймами.

Я залишилася без роботи, але й не дуже засмутилася. Більше я до підшефних ні до кого не піду і терпіти такого більше не буду.

You cannot copy content of this page