Ідеальні домашні мариновані огірочки на зиму: поради від відомого кулінара Євгена Клопотенко

Напевно, немає такої людини, яка не любила б домашні мариновані огірки. Відомий український кулінар Євген Клопотенко розповів, як легко та без мороку приготувати хрусткі огірочки на зиму.

Кухар дав кілька порад, дотримуючись яких жодній господині не буде важко приготувати смачні огірки:

  1. У банку краще додати невелику кількість сіна. Під час маринування огірків, щіпка сіна додасть неповторний трав’яний аромат.
  2. Для розсолу слід використовувати виключно кам’яну сіль. Йодована чи морська не підходить.
  3. Заливати банки розсолом потрібно майже повністю. Буде краще, коли трохи розсолу виллється. Це дозволить забрати повітря з банки. Відповідно, консервація має прожити довше.
  4. Перед тим, як починати маринування огірків, їх необхідно ретельно промити й залити холодною водою на 2-3 години. Після вилучення огірків із води потрібно обрізати кінчики.
  5. Банки необхідно простерилізувати та дати їм висохнути.

Клопотенко також розповів, як правильно закладати огірки у банку:

  1. Спочатку на дно кожної банки необхідно помістити трохи сіна, листя вишні, смородини, лавра, парасольки кропу.
  2. Заповнити банку огірками, поступово перемішуючи їх із зубчиками часнику, горошинами перцю та гвоздикою. При цьому огірки повинні поміститися у банку щільно.
  3. Воду для маринаду закип’ятити й залити необхідну кількість в кожну банку, прикриваючи огірки кришкою. Нехай банки з консервацією постоять протягом п’яти хвилин, після чого злити воду з банок. Потім треба закип’ятити нову порцію окропу та залити їм огірки у банках на 15 хвилин.
  4. Цей маринад необхідно вилити у невелику каструлю або сотейник, додати сіль та цукор, дочекатися їхнього повного розчинення. Далі необхідно додати оцет і зняти маринад з вогню. Після чого залити банки з огірками та одразу ж їх закрити.

Домашні мариновані огірки потрібно охолодити за кімнатної температури, а потім перенести в холодне місце. Ідеальним місцем для зберігання стане прохолодний підвал чи льох.

You cannot copy content of this page