Тарілку з’їсте: три секрети приготування найсмачнішого у світі борщу

Український борщ – страва легендарна з майже 500-річною історією. Перша згадка про такий звичний для українців борщ з’явилася ще у рукописній книзі приблизно 1686 року. Тоді його готували з борщівника, який затирали маком.

Страва роками готували у різних варіантах в залежності від традицій та наявності тих чи інших інгредієнтів. Тому зараз відомі десятки рецептів борщу на будь-який смак.

Багато хто сперечається, який з цих рецептів найкращий та найсмачніший, а тому має право бути еталоном борщу.

За яким би рецептом не готували цю легендарну справу, але для приготування найкращого борщу є три нехитрі секрети, про які частенько забувають:

  1. М’ясо – саме з цього продукту починається справжній борщ. Обов’язково необхідно обрати свинину (можна й телятину) на кістці. Для особливого аромату м’ясо можна злегка обсмажити й лише потім варити з нього бульйон близько 2-3 годин. Також для смаку та аромату у каструлю додають лавровий лист та перець горошком.
  2. Червоний буряк – саме він надає такого апетитного та яскравого кольору вже готовій страві. Обирати для борщу необхідно соковитий коренеплід з тонкою шкіркою, який фарбує пальці, якщо його потерти. Його ні в якому разі не можна смажити, адже весь сік з нього випарується й він стає сухим. Зазвичай, буряк тушкують разом з морквою та цибулею на маленькому вогні. Певну пікантність страві можна додати, якщо буряк запекти й вже потім додати у борщ.
  3. Томати краще ніж томатна паста на смак, але це вже справа звички. Свіжі томати труть на терці й додають у суміш цибулі, моркви та буряку для тушкування.

Якщо є змога, то для отримання насиченого смаку каструлю з фактично готовою стравою можна залишити у добре розігрітій печі або духовці приблизно на 30 хвилин.

Традиційно борщ подають з салом, яке перебивають з часником, ароматними пампушками та сметаною.

You cannot copy content of this page