Моя мама все життя прожила з батьком, так і не полюбивши його. Вона цього навіть не приховувала.
У дитинстві я не розуміла, чому мама так ставиться до батька, якого я дуже люблю. Він терпів її байдужість, мабуть змирився з ними заради мене, єдиної та улюбленої дочки.
А ось мати мене не любила, хоча й намагалася щосили зображати турботу. Можна було б подумати, що я нагадую їй ненависного чоловіка, але я була схожа на неї, але зовні.
Мати терпіла батька через комфорт. Він був на керівній посаді, непогано заробляв.
Гроші, велика квартира, дача та машина – ось що утримувало мою матір від розлучення. А батько жив із нею через звичку і заради мене.
Я це зрозуміла, коли підросла. Але тоді я засуджувала матір і навіть не підозрювала, що повторюю її долю.
Коли закінчила школу, вступити не змогла. На той час тата вже не було два роки.
Його не стало тихо, як і жив (уві сні від нападу). Мати сама забезпечити нас була не в змозі.
Грошей на навчання не було і я пішла працювати продавцем на ринок. Там і познайомилася з чоловіком, негарним, старшим на 11 років, але в нього були кілька магазинів, машина та гроші.
Жив за містом у власній хаті, щоправда, батьківській. Будинок великий, двоповерховий (не котедж, звичайний).
Він гарно доглядав, обіцяв сплатити за навчання і я не встояла. На той час у матері з’явився чоловік, і вдома мені було незатишно.
Мати була задоволена, що я переїду, та ще й зять із грошима, допомагатиме їй. Але першою моєю умовою чоловікові була заборона на таку допомогу.
Він здивувався, але підкорився. Вчитися я не пішла, одразу дізналася, що чекаю дитину, незабаром з’явився син.
Хоча чоловік і наполягав, а свекруха обіцяла допомагати з дитиною, я не захотіла обтяжувати себе навчанням. Потім я ще не раз пожалкувала про це, але це було вже потім.
Ні, чоловік мене не ображав, кохав, виконував усі мої бажання, хоча й розумів, що кохання у відповідь немає. Мабуть, він на нього не розраховував із самого початку.
Але кілька разів я хотіла розлучитись, а залишалася тільки заради комфорту, як і моя мати. Але в неї була професія та робота, а в мене нічого.
Нині ми вже маємо онуків. Батьки наші померли, а я тільки зараз зрозуміла, як мені пощастило із чоловіком.
Але мені вже 45 років, а чоловікові 56. Він дедалі більше мовчить, любить самотність.
Радість на його обличчі я бачу лише тоді, коли приїжджає син із сім’єю. Чоловік все більше нагадує мені мого батька, тому вина перед ним стає нестерпною.
Оля саме поралася на кухні. Звичайнісінький вечір, знаєте, як воно буває: домашня метушня, пахощі теплої…
— Старше покоління, воно ж яке… Зайвої копійчини ніколи не переплатять. До грошей ставляться так…
— Тоді я можу забрати Михайлика з собою, — Влад відповів дуже тихо, але з…
— От же ж біда на мою голову, — спересердя сплюнув Василь. — Взяв її,…
З Валерієм Наталка познайомилася не абиде, а на справжній виставці. Її давня подруга, яка викладала…
Ганнусі нещодавно виповнилося двадцять сім. Знаєте, той самий вік, коли вже хочеться не просто бігти…