Відразу слід зауважити, що подібні порівняння — це жодного разу не спроби образити якусь країну. Бо недоліки та переваги є і на рідній землі, і за кордоном.
Але люди зараз опинилися у нових для себе амплуа. Біженці – це не багатенькі туристи. Їм відкривається зовсім інший вид життя.
Якщо раніше українці виїжджали за кордон, то це могла бути туристична подорож, ділова поїздка, концерт улюбленого гурту, відвідування родичів. Загалом тривало таке переміщення недовго.
Тепер же людям доводиться блукати світом, намагаючись відшукати собі місце під сонцем. Все через дурну війну, розв’язану росією проти суверенної держави Україна.
У спробах поставити своє життя на нові рейки і виявляються деякі відмінності між країнами. Це зовсім не означає, що якась країна погана, а якась хороша. Але менталітети народів та країн різні. І це також потрібно усвідомлювати та поважати.
Одним із найактивніших інтернет-ком’юніті стали айтішники. Вони діляться враженнями різних тематичних ресурсах.
Паперова тяганина
Айтішниками необхідно правильно оформити свою роботу в правовому полі, тож вони з власного досвіду знають про деякі проблеми. Наприклад, відкрити віртуальну банківську картку за лічені секунди десь у Польщі чи Німеччині не вдасться.
В Україні така можливість є, оскільки наша країна активно прагне диджиталізації. Так аграрна держава успішно поєднує одразу кілька сучасних процесів.
Деколи здається, що у великих українських містах час летить в рази швидше. Тут все можна зробити на ходу. Записатися до лікаря в електронній черзі, замовити улюблену каву, стати клієнткою улюбленого манікюрного салону. Для цього знадобиться кілька кліків.
А от у деяких європейських країнах доведеться поштовхатися у черзі, постояти, почекати. Можливо, це теж непогано. Треба ж трохи відпочити і перевести подих.
Красива картинка
Ми звикли захоплюватись чудовою старовинною архітектурою центрів великих європейських міст. Але як там живеться насправді? Наприклад, старі квартири в центрі Праги можуть бути дуже прохолодними. Вулички міста злегка тісні, а місць для паркування автомобілів не так вже й багато.
До того ж, можуть бути додаткові комісії під час безготівкових операцій з грошима. Досить пристойні комісії… Вони будуть навіть під час надсилання грошей з однієї картки на іншу. Такі правила, що вдієш. Потрібно бути готовим до подібного не лише фінансово, а й морально.
Важко уявити, але в Європі набагато менше цілодобових магазинів, ніж в Україні. Там профспілки здорово відстоюють права своїх членів, тож перетруджуватися ніхто не буде.
З одного боку, це дуже добре. А з іншого, трохи дивно. Необхідно ретельно планувати всі свої покупки заздалегідь, адже вночі за улюбленим йогуртом чи хлібом не збігати.
Ну гаразд, насправді багато «претензій» до іноземних міст тримаються на тузі за рідною землею. Адже тільки опинившись за кордоном у ролі громадянина однієї з країн, можна повністю відчути її плюси та мінуси. До цього багато українців вважали, що Європа — це щось дуже далеке. Але виявилося зовсім не так.
Україна — гарна, сильна та розвинена держава, яка стане чудовим доповненням Європейського Союзу. Багато державних процесів та послуг тут легко організувати онлайн. Служби доставки везуть посилки з одного кінця країни до іншого буквально за лічені години. Люди намагаються викладатися на повну, щоб їхню роботу оцінили гідно.
Українська людина повертається додому, бо її манить прекрасна, рідна серцю та неймовірно крута країна. Щиро дякуємо всім країнам за надану підтримку у скрутну хвилину. Нехай небеса подарують їм благополуччя та процвітання.
А ми сердечно запрошуємо й до нас в Україну. Після війни наша країна стане ще більш квітучою та привабливою.