Літо потроху доходить до своєї середини й багато хто задумується все ж відпочити біля водойми. Нерідко бажання отримати золотавий колір шкіри закінчується ночами без сну, болем та нестерпним свербінням.
Сонячні опіки супутник будь-якого літнього відпочинку й від цієї неприємності не застрахований ніхто – ні діти, ні дорослі. Існують безліч порад, як зарадити, та зазвичай ці методи лише погіршують ситуацію.
Чого ні в якому разі не можна робити при сонячному опіку
- Ніякої сметани, кефіру, олії, гліцерину. Засоби, які містять жири, на обпеченій шкірі створюють плівку, через яку не проходить повітря й тіло не може охолодитися. Як результат отримуємо жар та загрозу виникнення інфекцій.
- Без льоду. Використання льоду для охолодження шкіри після сонячних опіків вельми популярний метод, але він теж шкодить. Холод погіршує кровообіг та шкодить регенерації шкіри.
- Не проколювати пухирі. Це збільшує ризики виникнення та сепсису.
- Засоби для шкіри зі спиртом теж погані друзі. Спирт у їх складі сушить шкіру, яка й без того постраждала, через що опіки будуть дуже довго проходити.
- Ніяких мочалок, пілінгів та скрабів. Механічний вплив на обпечену шкіру окрім болю принесе ще й проблеми з загоєнням.
Якщо сили немає терпіти біль та свербіж, то можна постояти під прохолодним душем або заварити трави, наприклад ромашку, дати відвару охолонути та зробити компреси.