Бабуся залишила нам свою квартиру на двох із братом. Брат був старший за мене на 3 роки, на той час, як ми стали власниками, Максим був іще не одружений, а ось я вже встигла вийти заміж і чекала на первістка.
— Ти ж однаково в чоловіка живеш, – сказала мама, – Залиш квартиру братові, а ми з батьком тобі потім свою заповідаємо?
Але я так не хотіла. Майно чоловіка, це майно чоловіка. А в мене має бути щось своє. Хіба мало, як життя складеться. Я відмовилася послухатися маму і вона дуже на мене за це образилася.
— Ти ж сама там жити не будеш, і братові не даси почуватися повноцінним господарем, – сказала мама, – отже, на нашу допомогу можеш не розраховувати, раз така вперта.
Ну я й не розраховувала. Тим паче, нерозумно було з мого боку відмовлятися від спадщини, якщо батьки так поводяться: слухайся нас, інакше ми тебе без спадку залишимо.
Я і сама прописалася у спадковій частці і маленьку доньку там зареєструвала. І навіть особові рахунки розділила з братом, щоб платити за комунальні послуги окремо і ніхто не зміг би мені дорікнути.
— Ти в декреті, – образився чоловік, – гроші в нас не зайві. Твій Максимко зараз у всій квартирі живе і всім користується, а я платитиму комунальні?
Теж той ще фрукт чоловік у мене. Був. Чому був? Тому що врешті-решт я втекла від його жадібності та причіпок свекрухи. Та теж, вважаючи, що раз квартиру синові вона залишила, вважала себе вправі приходити в будь-який час, лазити скрізь і висловлюватися.
— У тебе в шафі труси не за кольорами розкладені, – говорила мама чоловіка, – нічого захаращувати чуже житло. У себе будеш господарювати.
Чоловік закрити рота своїй матері не намагався і ледь доньці виповнилося 3 роки, я вирішила від нього йти. Речі та документи планувала потихеньку переносити до себе в квартиру, благо кімнату я давно закрила на замок.
— Ти хто? І що тут тобі треба? – зустріла мене незнайома дівчина на порозі моєї з братом квартири, – я дружина Макса і ми тут уже 3 місяці живемо.
— Живіть, – кажу, – у нього є кімната, у мене теж.
Дивлюся, а замок на моїх дверях зламаний, у кімнаті влаштована спальня. Прямо на тому ліжку, яке я колись давно забрала у своєї подруги, яка купила новий меблевий гарнітур. Я пояснила Яні, що я власник другої половини квартири і кімната це моя, і попросила її звільнити мою власність від їхніх із братом речей.
— Нічого я звільняти не буду, – закричала дівчина, – Максим не казав, що він не єдиний власник квартири, я б у житті з ним не розписалася, якби знала.
Невдовзі приїхав брат, він червонів і бліднув, намагався випровадити мене з квартири, але мені нікуди було йти, я за кілька днів планувала заселитися у свою кімнату разом із донькою.
— Послухай, – телефонувала мама, – те, що ти надумала йти від свого чоловіка – твоя справа, особисто мені зять ніколи не подобався. Але чому ти приперлася до брата? Ти і його сім’ю вирішила зруйнувати?
Чудово, думаю, я приперлася до себе, якщо що. Я так мамі про це й сказала. Вона не витерпіла і того ж вечора прийшла до нас зі скандалом. Чоловік, який не знав, що через кілька днів його така зручна дружина має намір піти, розлютився і вдарив мене. Довелося мені йти швидко, того ж вечора. Зрозуміло, що брат з дружиною на мене не чекали, і кімнату мою ніхто і не думав звільняти. А мама, яка прийшла слідом, сказала:
— Іди з дочкою жити до нас із батьком, залиш брата в спокої. Яна чекає дитину, їм потрібна вся квартира.
Мені це не підходило, і я сказала тверде “ні”, та й як жити з мамою, якщо вона примудрилася мені нашкодити навіть у справі відходу від чоловіка і готова була відстоювати інтереси сина, на шкоду моїм. Не буду описувати два дні, які ми провели в одній квартирі з братом і його Яною. А на третій Яна зникла. З речами.
Максим прийшов пізно ввечері, сильно на підпитку і сказав, що Яна з ним розлучається і дитини вона позбулася. Через мене.
— Це ти позбавила мене онука, – кричала мама, – своєї сім’ї не вийшло, то ти вирішила і братові життя зламати? Нічого ти не отримаєш від нас із батьком, і в цій квартирі я тобі жити спокійно не дам.
Маму навіть не бентежило, що моя донька прокинулася і заплакала, вона кричала і продовжувала мене звинувачувати. А в чому моя провина? У тому, що брат був потрібен Яні, поки вона думала, що в нього двокімнатна квартира у власності? У тому, що квартира їй потрібна була більше, ніж мій братик?
Єдине, у чому я винна, так це в тому, що свого часу вийшла заміж не за ту людину. Але мати і брат вважали мене причиною всіх бід, а батько зайняв позицію “самі розбирайтеся”. Закінчилося все тим, що квартиру ми продали, я купила собі однокімнатну квартиру, вплутавшись в кредити, з батьками і братом я не спілкуюся.
Знаю тільки одне: Максим повернувся жити до батьків, а свої гроші пустив на купівлю крутої машини. Напевно хотів за допомогою розкішного авто знайти нову дружину. Тільки от біда, з Яною на момент купівлі машини він був ще не розлучений, тепер дівчина цю машину ділить по суду.
А хто винен? Вгадайте?
(розповідь для сайту Рідне Слово)
Осінній вітер безжально жбурляв сухе листя, коли біля мого двору зупинилася сусідка. Її губи були…
Оля саме поралася на кухні. Звичайнісінький вечір, знаєте, як воно буває: домашня метушня, пахощі теплої…
— Старше покоління, воно ж яке… Зайвої копійчини ніколи не переплатять. До грошей ставляться так…
— Тоді я можу забрати Михайлика з собою, — Влад відповів дуже тихо, але з…
— От же ж біда на мою голову, — спересердя сплюнув Василь. — Взяв її,…
З Валерієм Наталка познайомилася не абиде, а на справжній виставці. Її давня подруга, яка викладала…