Відмити каструлю від каш, варення або молока, що пригоріли, часом здається неможливим. Але так лише здається. Із цим допоможуть впоратися підручні матеріали. Наприклад, допоможуть сіль, сода, оцет та «Кока-Кола».
Якщо каструля пригоріла не дуже, очистити її можна за допомогою звичайної кухонної солі. Для цього необхідно налити в каструлю гарячої води та всип солі з розрахунку 5-6 столових ложок на літр. Залишити на кілька годин, щоб нагар розм’якшити.
Якщо процес необхідно прискорити, можна прокип’ятити соляний розчин на повільному вогні протягом 30–40 хвилин. Після цього необхідно вимити каструлю за допомогою губки та миючого засобу.
Каструлю, що сильно пригоріла, можна врятувати за допомогою соди. Потрібно залити посуд теплою водою та додай соди з розрахунку 5 столових ложок на літр. Залиш відмокати на 6-8 годин. Найзручніше залишити посуд відкисати на ніч, а вранці зайнятися миттям звичайними засобами.
Перемогти нагар допомагають кислоти, наприклад оцет або лимонна кислота. Посуд потрібно наповнити водним розчином оцту в пропорціях 1 до 5 – на літр води знадобиться одна склянка оцту. Поставити каструлю на вогонь і прокип’яти протягом 20 хвилин. Після цього нагар має легко зійти.
Наші бабусі часто для миття посуду використовували попіл. Зараз у місті попіл знайти непросто, але можна замінити його активованим вугіллям. Необхідно розім’яти 10 пігулок на порошок. Злегка змочити водою посуд, що підгорів, засипати в нього товчене вугілля і залиши на 30 хвилин. Потім налити трохи води та залиш ще на півгодини. Після цього помити каструлю губкою та милом.
«Кока-Кола» допоможе впоратися з пригорілим варенням. Річ у тім, що газування містить ортофосфорну кислоту, а бульбашки вуглекислого газу виступають каталізатором. Каструлю потрібно залити газованою водою на 2–3 години, а потім постав на плиту і довести до кипіння. Після такої процедури нагар повинен легко відмитися поролоновою губкою.