Ми з чоловіком дуже часто сваримося через гроші. Мабуть, спочатку наші думки з приводу сімейного бюджету різні. Я, наприклад, хотіла б загальний бюджет, щоби звідти разом розподіляти гроші.
А чоловік хоче змішаний, тобто його 2/3 зарплати у загальну касу, мою 1/3 сюди й решту залишає кожен собі на подушку безпеки. Заробляє він у 2 рази більше за мене.
У нас немає своєї квартири, ні в нього, ні в мене. Тобто я маю, де жити, але це квартира батьків, там чоловік жити не хоче.
Я пропонувала винаймати житло. Чоловік вважає, що треба купити свою квартиру, аніж платити за оренду.
Він має певну суму на перший внесок. Він запропонував оформити шлюбний договір, що якщо купує за власний кошт і сам платить кредит, то квартира дістається тільки йому.
І стосовно мене таке саме правило, якщо я куплю. Спільними коштами купувати не хоче, каже, що мені не довіряє.
Ось ми підписали такий договір. Тепер постає питання про бюджет, якщо його квартира тільки його і велика частина зарплати йтиме на погашення кредита, то що повинна робити я?
Тобто в умовах шлюбного договору я повинна вносити за їжу? Я думаю, що з мене достатньо приготування, прибирання, побутові справи.
В мене є машина, тобто їздити за продуктами і у справах повинна я. Працюю багато, але намагаюся встигати та домашні справи вести.
Також справедливо, якщо я оплачуватиму свої витрати сама, тобто салони, машину, бензин, і збиратиму на свою квартиру. Мені теж потрібна квартира, якщо так подумати.
А якщо я вноситиму 1/3 до загального бюджету на їжу, повністю вести побут (чоловік не хоче нічого робити по дому), то як я накопичу на квартиру? Тобто в нього буде і кредит сплачуватися, і побут влаштований, а я без нічого залишаюся у разі розлучення.
Він же зазначив, що не довіряє мені з квартирою. Тобто ми матимемо роздільний бюджет.
Не знаю, чи справедливо я думаю, і чи погодиться він. Але щось він хитрить, а я не розумію де.